Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Васил Велев: Хората на труда получават три пъти по-малко пари от чиновниците в МВР
©
Правителството положи усилия за консолидиране на бюджета, за ограничаване на дефицитите във времето и за привеждането му във вид, който би позволил членството на България в Еврозоната през 2026 г. Тези усилия не доведоха до задоволителен резултат. Затова се въздържахме от подкрепа на бюджета. Това каза председателят на УС на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев пред Bulgaria On Air.

По думите му има огромен ръст на разходите, срещу който няма ръст на приходите. 

"Няма откъде да дойде такъв ръст на приходите при стагнираща икономика и сравнително умерена инфлация. Последните две години и следващите три  ръстът на приходите ще бъде между 2 и 4 млрд., а тази година се очаква ръст на приходите от 18 млрд.", изтъкна Велев.

Председателят на УС на АИКБ уточни, че 2024 г. е завършила с 26% преднина на бюджетните заплати спрямо тези в реалния сектор.

"Сега, в някои сектори, тръгвайки от това високо ниво, правим нов голям ръст на разходите за персонал в бюджетната сфера. Стигаме до едни нива, в които служител в МВР струва месечно средно 7000 лв. в реалния сектор. В икономиката разходите за персонал са от порядъка на 2350 лв. Трябва ли да има три пъти по-високи разходи за персонал? Това е символ за една полицейска държава, в която хората на труда получават три пъти по-малко от чиновниците в МВР", настоя Велев.

"Трябва поетапно да се освободят пенсионерите. В бюджетната сфера е недопустимо да получаваш и пенсия, и заплата от бюджета. Друг резерв е частично да започнат да се плащат осигуровки държавните служители. Усещането за несправедливост е голямо при този бюджет. Ние имаме нетен коефициент на заместване на доходите от заплати с пенсии 69%. Това е много над средната за ЕС. При нас пенсиите, като съотношение от доходите от труд, са изпреварили с много възможностите на икономиката", обясни той.

Ние информирано и осъзнато подкрепяме членството на България в Еврозоната от 2026 г., заяви гостът, като допълни, че трябва да се положат усилия.

По отношение на минималната работна заплата Велев коментира, че формулата е в противоречие на международното правило.

Още по темата: общо новини по темата: 496
25.02.2025 »
25.02.2025 »
25.02.2025 »
25.02.2025 »
25.02.2025 »
25.02.2025 »
предишна страница [ 1/83 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Кабинетът "Желязков"
България в еврозоната
Войната в Украйна
Специализирани полицейски операции в страната
Акция на ДАНС и КПКОНПИ, обискираха дома и офиса на шефа на Митниците
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: