Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
ФБР разкри хиляди нови документи за убийството на Джон Ф. Кенеди
©
Федералното бюро за разследване на САЩ откри хиляди нови документи, свързани с убийството на бившия президент Джон Ф. Кенеди, след като президентът Доналд Тръмп призова за разкриване на класифицирани разузнавателни и правоприлагащи досиета за разстрела през 1963 г., пише Reuters.

В изявление от вторник (11 февруари) ФБР съобщи, че е извършило ново проучване на документите, след като Тръмп е подписал заповед през януари по време на първата си седмица на поста, свързана с освобождаването им. Това проучване е довело до около 2400 новоинвентаризирани и дигитализирани записи, които преди това не са били разпознати като свързани с досието по убийството на Кенеди, се посочва в съобщението.

"ФБР е направило съответните уведомления за новооткритите документи и работи по прехвърлянето им в Националната администрация за архиви и записи за включване в текущия процес на разсекретяване", посочват от ФБР.

Миналата седмица Службата на директора на националното разузнаване изпрати препоръки на Тръмп кои класифицирани документи за убийството трябва да предостави на обществеността, заяви говорител на службата във вторник пред Reuters. Службата не е оповестила подробности за плана, нито е посочила кога ще бъдат публикувани документите.

Увлечението по убийството на Джей Еф Кей, както е известен 35-ият президент на САЩ, продължава шест десетилетия след събитието.

Тръмп, който се завърна в Белия дом през януари, обеща по време на предизборната кампания да публикува документи за убийството.

Убийството на Кенеди в Далас, Тексас, се приписваше на един-единствен стрелец - Лий Харви Осуалд. Министерството на правосъдието и други федерални правителствени органи потвърдиха това заключение през изминалите десетилетия. Проучванията на общественото мнение обаче показват, че много американци смятат, че смъртта му е резултат от по-широка конспирация.

Като част от същия указ Тръмп обеща да публикува и документи за убийствата на лидера за граждански права Мартин Лутър Кинг-младши и сенатора Робърт Кенеди, които са убити през 1968 г. Тръмп даде повече време, за да се изготви план за тези публикации.

Избраният от Тръмп за ръководител на Министерството на здравеопазването и човешките ресурси Робърт Ф. Кенеди-младши, син на Робърт Кенеди и племенник на Джон Ф. Кенеди, заявява, че според него Централното разузнавателно управление е замесено в смъртта на чичо му - твърдение, което агенцията определи като неоснователно.

Кенеди-младши също така заяви, че смята, че баща му е бил убит от множество стрелци - твърдение, което противоречи на официалните данни.

Още по темата: общо новини по темата: 25
12.02.2025 »
12.02.2025 »
12.02.2025 »
12.02.2025 »
10.02.2025 »
09.02.2025 »
предишна страница [ 1/5 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
+1
 
 
Братята Кенеди си подписаха *смъртната присъда* в онзи момент когато решиха да направят *Федералния резерв* собственост на държавата!
Коментарите са на публикуващите ги. Blagoevgrad24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Вторият мандат на Доналд Тръмп
Войната вУкрайна
Поскъпване на хранителните продукти
Кабинетът "Желязков"
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Благоевградчани във facebook
RSS за новините
Статистика: