Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Глобиха кафе-сладкарница в Дупница заради липса на тоалетна за инвалиди
© Фокус
Архив
Собственикът на кафе-сладкарница в Дупница е глобен с 1 000 лева заради липса на тоалетна за хора с намалена подвижност. Проверката е извършена от представители на Комисията за защита на потребителите, които са установили, че санитарният възел на заведението, предоставящо туристическа услуга, трябва да бъде оборудвано за ползване и от хора с намалена подвижност.

Наложената санкция е по Закона за туризма, а Районният съд в Дупница, където е обжалвано наказателното постановление, е потвърдил глобата.

От приетите по делото доказателства се установява, че проверяващият орган е установил, че в обекта стопанисван от жалбоподателя кафе-сладкарница, при налични до 75 места се изискват една тоалетна клетка, оборудване и за хора с намалена подвижност.

Решението подлежи на касационно обжалване пред Административен съд – Кюстендил.






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Метро 2021
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
Папа Франциск почина
Великден 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: