Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Лекари спасиха жена от Кюстендил с белодробна емболия
Автор: Венцислав Илчев 15:59 / 17.02.2025Коментари (0)820
© Фокус
За първи път лекарски екип от болницата в Кюстендил извърши локална фибринолиза и така спаси живота на 85-годишна пациентка, съобщиха от лечебното заведение в града под "Хисарлъка“. Това не е често срещана интервенция, обичайно се прави при пациенти с висок риск от кървене.

Благодарение на бързата реакция и добрата организация на лекарите от Кардиология, Инвазивна кардиология, Образна диагностика и Реанимация, времето от поставяне на диагнозата до самата интервенция е било по-малко от час. За това споделиха лекарите от МБАЛ “Д-р Никола Василиев" в град Кюстендил.

Началникът на отделението по “Кардиология" д-р Александър Кадийски разказа повече за случая. 85-годишната пациентка е била в критично, животозастрашаващо състояние, с масивна двустранна белодробна емболия. В такова критично състояние смъртността е много висока. Затова трябва спешно да се направи медикаментозна манипулация, но в случая пациентката е била с висок риск от кървене заради придружаващи заболявания. Поради тази причина лекарите са извършили локална фибринолиза - с катетър се достигат белодробните артерии, извършва се мануална тромбаспирация и локално се инжектира фибринолитик.

“Благодарение на целия лекарски екип на болницата спасихме още един човешки живот. В Кардиологичното отделение поставихме точна диагноза. Пациентката бе в шоково състояние и реаниматорите свършиха перфектно своята работа. Инвазивният кардиолог д-р Павел Николов, който има богат опит за тези интервенции, извърши манипулацията. Пациентката вече е изписана и в добро здравословно състояние", сподели д-р Кадийски и поздрави всички свои колеги за отличната реакция и проявен професионализъм.






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
147 години от Освобождението на България
Парламентарни избори октомври 2024 г.
България и Войната в Украйна
Катастрофи в България
Природни стихии
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: