Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Пирин и Септември Симитли не се победиха в Рилци
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 20:46 / 02.02.2010Коментари (0)100
©
С равенството 2:2 завършиха отборите на ФК Пирин и Септември Симитли в поредната контрола днес, след като орлетата успяха да поведат в резултата с 2:0 през първата част, но за съжаление изпуснаха победата през втората. Срещата започна с териториален натиск за Пирин, който бе оползотворен от Коцев още в третата минута, след като младия нападател открадна една топка от защитата на Септември и сам срещу вратаря не сгреши.

Натиска на пиринци продължи и след това, като удари на Воденичаров, Наков, Паланков и Коцев биваха спасени от вратаря на съперника. Въпреки добрите изяви на стража на Септември, в 33 мин. Воденичаров напредна сам и преодоля един защитник, и останал сам срещу вратаря отбеляза за два гола разлика. Втората част започна по-мудно за благоевградчани, като Септември се възползва от това и още в 48 мин. Лясков се отскубна от отбраната, напредна и бе съборен от вратаря Ганев, като рефера отсъди дузпа и показа жълт картон за стража на Пирин, а дузпата бе реализирана от потърпевшия.

Второто попадение за симитличани бе дело отново на бивше орле, като Петър Шопов се извиси в наказателното поле и с хубав удар с глава изравни резултата. До края на мача орлетата натиснаха, но до повече попадения не се стигна. Днес групата за следващия етап от подготовката намаля с още един човек, след като Георги Самокишев разтрогна договора си с клуба по взаимно съгласие. Така за Анталия ще пътуват 25 футболисти, като към тях ще се присъедини и Гарет Киър, който ще очаква зелените на летището в Анталия.