Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Марек удари Пирин-Разлог с 3:1 гейма
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:01 / 07.02.2010Коментари (0)82
©
В изключително интересен и драматичен двубой от Суперлигата на България Марек Юнион-Ивкони (Дупница) удари Пирин Балканстрой (Разлог) с 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 26:24) в дербито на Югозапада. Срещата продължи 100 минути и задоволи интереса на близо 500-те зрители в залата. Колоритна агитка от Разлог пристигна да подкрепя гостите, като един от феновете им създаде напрежение в началото на третия гейм по трибуните с арогантното си държане. Той бе изведен от полицията, която се справи перфектно и успя да укроти страстите и да предотврати неприятни инциденти.

Първият гейм започна с предимство на разложани, които дръпнаха с 2 точки и спечелиха на 22. Треньорът на дупничани Милчо Миланов предприе радикална смяна, като пусна в игра 17-годишния разпределител Гьорги Гьоргиев и това даде резултат. Македонският плеймейкър разчупи играта на своите и домакините постепенно наложиха волята си. Пирин водеше до 20-а точка във втората част, но домакините с перфкетна игра на блокада и блестящи защити на 16-годишното си либеро Станислав Величков спечелиха на 21. В третата част Марек нямаше проблеми и, след като дръпна от самото начало с 6 точки, спечели на 19. Най-драматичен бе четвъртият гейм. Гостите поведоха с 12:16 и вече бяха убедени, че нещата отиват към тайбрек. Фантастични блокади на Лазаров и отново отлични намеси
на Величков доведоха до равенство при 22:22, за да спечелят домакините с 26:24.

Диагоналът на дупничани Минчо Минчев записа 18 точки за домакините, а за гостите Станислав Петков бе най-резултатен с 14.

Източник: BulgarianVolley