Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
ПСВ би Утрехт, Манолев титуляр цял мач
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 18:37 / 07.02.2010Коментари (0)128
©
Отборът на ПСВ Айндховен постигна победа с 2:1 като домакин над тима на Утрехт в мач 21-ия кръг от  холандското футболно първенство и запази първото си място в класирането. Българският защитник благоевградчанинът Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ и се представи на много високо ниво.

ПСВ откриха резултата още в 7-а минута, когато  Балаж Джуджак напредна добре по лявото крило и центрира в наказателното поле на Утрехт, където шведският нападател Ола Тойвонен бе оставен непокрит и откри резултата след удар с десния крак. В 22-а минута българският национал на домакините пропусна имаше шанс да удвои резултата за ПСВ, но волето му с десния крак от границите на наказателното поле премина над напречната греда. Гостите от Утрехт изненадващо успяха да изравнят резултата пет минути преди края на първото полувреме, когато защитника Сандер Келър с глава прати топката във вратата на Исаксон.

Голът стресна „филипсите" и в  началото на втората част те се настаниха в половината на гостите и това даде резултат в 59-та минута. Тогава отлично проведена атака на ПСВ доведе до прецизен изстрел с левия крак на влезлия като резерва полузащитник Орландо Енгелаар и резултатът стана 2:1 за домакините. В 77-а минута мачът бе предрешен от червения картон на Келър, който пое преждевременно към съблекалните и остави съотборниците си с десет души на терена.

След този успех отборът на ПСВ Айндховен запазва първото си място в класирането на първенството с равен брой точки с тима на Твенте, който победи Хераклес с 2:0.

Източник: sportvox