Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Марек разби Миньор(Пк) на волейбол
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 13:33 / 17.02.2010Коментари (0)125
©
Отборът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) продължава напред в турнира за Купа България, след като се наложи над Миньор (Перник) с 3:0 (25:15, 25:22, 25:17).

Срещата се игра в зала Миньор в Перник пред стотина зрители. След тази победа дупничани ще срещнат отбора на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) като домакини в четвъртфинал на 13 април.

Срещата започна добре за гостите от Дупница, които натрупаха аванс още преди първото техническо прекъсване - 3:8. След него Марек увеличи още своята преднина и затвори гейма с 15:25. Втората част беше значително по-интригуваща. Двата отбора вървяха точка за точка през целия гейм.

След второто техническо прекъсване обаче Марек направи разлика от четири точки за 16:20. Отборът на Миньор не можа да се противопостави на гостите въпреки смените, които старши треньорът Ангел Василев направи. Така и втората част завърши в полза на дупничани с резултат 22:25.

Третият гейм бе равностоен само до първото техническо прекъсване - 6:8 за Марек. След това дупничани направиха голяма разлика в точките и спокойно затвориха гейма със 17:25, а с това и мача с 0:3 гейма.

Миньор (Перник): Станислав Михеев, Адриан Аначков, Емил Николов, Симеон Младенов, Владимир Котев, Лъчезар Праматаров, либеро Диян Боюклиев, старши треньор Ангел Василев
Марек Юнион-Ивкони (Дупница): Мартин Иванов, Гьорги Гьоргиев, Тодор Вълчев, Бранимир Баев, Георги Лазаров, Владимир Лобутов, либеро Павел Душков, старши треньор Милчо Миланов

Източник: Sport1