Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Волейболен трилър сътвориха Пирин Балканстрой и Арда
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:29 / 16.03.2010Коментари (0)172
© Blagoevgrad24.bg
Страхотно волейболно зрелище представиха отборите на Арда (Кърджали) и Пирин Балканстрой (Разлог) пред близо 900 зрители в зала Арпезос в Кърджали, завършило 3:2 (19:25, 25:19, 25:27, 25:13, 15:13) за домакините от Арда.  Така резултатът в четвъртфиналната серия от Суперлигата на България стана 1:1 победи и интригата между двата отбора се запазва.

Характерна за първия гейм бе честата смяна на водачеството, но само до втората техническа пауза, която дойде при 10:16 в полза на гостите от Разлог.  Добра серия от начален удар направи Костадин Гаджанов, а с по-добра игра до края гостите от Разлог затвориха гейма с 19:25.

Вторият гейм започна по-добре за домакините и на първата почивка резултатът беше 8:7.  С много добри изяви на Александър Горбатков в атака и четири поредни точки от сервис на Николай Пенчев, гостите излязоха напред с 10:13.  Интригата се върна след като центърът Младен Кавалджиев направи ас, а Невен Нешев хвана Станислав Петков на единичен блок.  Последваха две много спорни съдийски отсъждания в полза на Пирин и техническата почивка дойде при резултат 15:16 за гостите.  Това определено ядоса и играчи, и публика, блокадата на домакините заработи, а центърът Златан Йорданов направи серия от успешни сервиси и Арда набързо затвори гейма - 25:19.

В началото на третия гейм на сервис за гостите застана Пенчев и при резултат 1:4 принуди треньора на домакините Иван Халачев да вземе почивка.  Това обаче не помогна, защото момчетата на Мирослав Живков организираха много добре атаката си и с отлични изяви на Светослав Гоцев и Гаджанов стигнаха до 4:8.  Капитанът на домакините обаче реши друго и поведе отбора си, със силна атака и отлична блокада резултатът стана 16:13 за Арда.  Битката беше люта до 25:25, когато Валентин Димов сгреши сервис, а Гоцев хвана Йорданов на блокада.

Убийствен четвърти гейм изиграха домакините.  С насочени сервиси Кирил Хаджиев и Йорданов разконцентрираха посрещането на пиринци и блокадата на Арда заработи.  С отлична игра за домакините се отличи Кавалджиев, с чиято помощ резултатът стана 13:4, а Нешев с отличен сервис изведе домакините до 16:7.  Последваха множество грешки в атаката на гостите, от които се възползваха Небесносините и логично затвориха гейма с разлика - 25:13.

Тайбрекът бе диктуван изцяло от домакините, които поведоха с 5:1 и 9:5.  Интригата се върна за кратко, когато пиринци се организираха и от 13:10 доведоха резултата до 14:13, но добрата атака на капитана Нешев приключи гейма и мача.