Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Левски Сиконко се разходи до Дупница за 3:0
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:33 / 16.03.2010Коментари (0)128
©
Мъжкият отбор на Левски Сиконко (София) се класира за полуфиналните плейофи в шампионата на родната Суперлига.  Сините взеха и втория мач от четвъртфиналната си серия при гостуването си на Марек Юнион-Ивкони (Дупница), отново с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15).  Срещата продължи 67 минути и се игра пред около 300 зрители.

Дупничани имаха големи проблеми в поемането на противниковия сервис, като инкасираха цели 16 директни точки и регистрираха едва 14% перфектно посрещане.  Сините взеха първия гейм на 19 точки, след като дръпнаха още на първата почивка с 8:5 и увеличаваха постепенно предината си.  Известна интрига имаше във втората част, в която гостите поведоха с 11:16, но серия от хубави сервиси на Гьорги Гьоргиев разстроиха посрещането на Левски и се стигна до изравняване за 16:16.  Силите на домакините обаче стигнаха до тук и, въпреки че докараха нещата до 23:24, нямаха сили за обрат.  В третата част вече бе ясно кой ще е крайният победител и столичани го взеха на 15.  Срещата бе наблюдавана от мениджъра на националния отбор Евгени Генчев в компанията на бащата на Матей Казийски, Илиян.

Най-резултатни за домакините станаха Тодор Вълчев с 14 и Владимир Лобутов с 10 точки, а за гостите - Александър Симеонов с 15 и Симеон Александров с 13.  Полуфинален съперник на столичани ще бъде отборът на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас).

Марек Юнион-Ивкони (Дупница): Гьорги Гьоргиев - 1 точка (0 аса, 0 атаки, 1 блокада), Владимир Лобутов - 10 (1, 8, 1), Бранимир Баев - 6 (0, 6, 0), Тодор Вълчев - 14 (0, 13, 1), Мартин Иванов - 5 (1, 2, 2), Георги Лазаров - 3 (0, 1, 2), либеро Станислав Величков, Радослав Асенов, Павел Душков - 2 (1, 0, 1), старши треньор Найден Найденов

Левски Сиконко (София): Георги Братоев - 6 (4 аса, 1 атака, 1 блокада), Венцислав Георгиев - 12 (3, 8, 1), Симеон Александров - 13 (3, 9, 1), Александър Симеонов - 15 (2, 10, 3), Теодор Богданов - 8 (2, 5, 1), Иван Латунов - 4 (0, 2, 2), либеро Владислав Иванов, старши треньор Пламен Христов

Източник: volleyball.bg