Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Скандална дузпа отне победата на Пирин
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:58 / 21.03.2010Коментари (0)144
© Blagoevgrad24.bg
Локомотив (София) се спаси в края на срещата срещу Пирин (Благоевград) след спорна дузпа, отсъдена от Стефан Спасов. "Орлетата" и "железничарите" завършиха наравно 1:1 на стадион "Осогово" в Кюстендил.

Пиринци започнаха много агресивно срещата и създадоха първото си положение за гол още в 2-ата минута, когато Кондев се оказа очи в очи с Левашки, но стражът на "железничарите" излезе, скъси ъгъла и изби в корнер. В 22-ата минута с фрапантен пропуск за "железничарите" се отчете Мартин Камбуров. Кристиян Добрев центрира от дясно, Цветан Генков се сблъска с вратаря на домакините Макенджиев и топката попадна в Камбуров, който не успя да уцели опразнената врата.

Второто полувреме започна ударно за Пирин. Само 2 минути след подновяването на играта топката попадна в Драги Коцев, който със страхотен пас матира отбраната на гостите и подаде към Даниел Младенов, а той не сгреши и откри резултата в Кюстендул.
В следващите минути "червено-черните" опитаха да върнат попадението, но не успяха да направят нищо опасно пред Макенджиев. В 83-тата минутна нервите на Георги Марков не издържаха и той удари без топка Попев от Пирин. Стефан Спасов извади директен червен картон на защитника.

В продължението на срещата дойде най-скандалният момент в срещата. Йорданов падна в наказателното поле след борба за въздушна топка с Молдованов, а реферът Стефан Спасов посочи бялата точка. Мартин Камбуров не се поколеба и превърна 11-метровия наказателен удар в гол.

Източник: topsport