Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Пирин Балканстрой не можа да поднесе сензация срещу ЦСКА
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 20:12 / 22.03.2010Коментари (0)237
© Blagoevgrad24.bg
Волейболистите на ЦСКА поведоха с 2-0 победи в полуфиналната плейофна серия срещу Пирин Балканстрой, след като победиха с 3:1 (17:25, 29:27, 25:20, 25:13) във втората среща, играна тази вечер в зала „Васил Симов" в столицата.

След равностойното начало ЦСКА поведе с 5:3 след ас на кениеца Филип Мейо и атака в аут на Йордан Желязков от Пирин. Постепенно възпитаниците на Мирослав Живков успяха да изравнят при 7:7 и дори да дръпнат с 8:7 след грешка от сервис на Николай Николов, ас на Ники Пенчев и блокада на Йордан Желязков срещу Мейо. Разликата набъбна до 14:10 след атака и блокада на центъра Светослав Гоцев, което накара наставникът на „червените" Сашо Попов да вземе тайм-аут. Армейците намалиха изоставането веднага до 14:15 след успешна атака на Мейо, но техническата пауза дойде при 16:14 за отбора от Разлог след грешка на Петър Атанасов. Разложчани си върна преднината при 19:15 след атаки в аут на Мейо и Теодор Тодоров и второ прекъсване за ЦСКА. Въпреки това Пирин увеличи преднината си до 23:15 след два аса на Ники Пенчев, атака на Костадин Гаджанов и блок-аут на Желязков. В крайна сметка гостите спокойно спечелиха гейма с 25:17 след грешка на ЦСКА.

За разлика от първия гейм във втория момчетата на Сашо Попов дръпнаха с 4:2 след атака на Петър Атанасов и блокада на Филип Мейо, но Пирин веднага изравни при 5:5 след грешка в защита на армейците и контра на Ники Пенчев. Техническата пауза дойде при 8:7 за домакините след блок-аут на опитния Ивайло Стефанов. Разликата нарасна до 10:7 след нови две отлични отигравания на Стефанов и тайм-аут за Пирин и Мирослав Живков. Постепенно разложчани стигнаха до ново равенство при 14:14 след грешка от сервис на Мейо и блок-аут на Ники Пенчев. Второто техническо прекъсване дойде при минимална преднината за „червените" - 16:15 след мощна атака на кениеца. ЦСКА увеличи разликата при 21:18 след блокада на Ники Николов, но Пирин отново стопи изоставането си при 22:21, а след това дори изравниха при 23:23, което накара Сашо Попов да вземе прекъсване за армейците. Двата отбора се „захапаха" в резултата до 27:27, но ЦСКА успя да надделее трудно с 29:27 след грешка в атака на Йордан Желязков и блокада на Ники Николов.

И третия гейм тръгна напълно равностойно и техническата пауза дойде при 8:7 за Пирин след грешка от сервис на Ники Николов. Последваха нови два аса на Ники Пенчев и 10:7 за разложчани, а след това на 12:8 след блокада на Станислав Петков и прекъсване за армейците. Това видимо даде ефект и домакините намалиха на 11:12 след успешна атака на Ивайло Стефанов и две блокади на Теодор Тодоров, а след това дори изравниха при 13:13 след нов блок на Тодоров срещу Светослав Гоцев. Техническата пауза дойде при 16:15 за момчетата на Сашо Попов след грешка на венецуелския разпределител на Пирин Франсиско Сотелдо. Първенците в редовния сезон леко набъбна при 18:16 след мощна атака по правата на Филип Мейо и тайм-аут за Мирослав Живков. Това повлия и Пирин веднага изравни при 18:18 и поведе с 19:18 след блок-аут на Йордан Желязков и поредни два аса на Ники Пенчев. ЦСКА моментално обърнаха резултата в своя полза при 23:19 след ас на Николай Иванов, два блока на Теодор Тодоров и аут на Костадин Гаджанов. В крайна сметка армейците спечелиха гейма с 25:20 след мощна атака през центъра на Теодор Тодоров.

Четвъртата част тръгна отлично за волейболистите на ЦСКА, които поведоха с 6:3 след грешка на Пирин и ас на Филип Мейо, а след това с 8:3 след грешки на Франсиско Сотелдо и Ники Пенчев. Разликата нарасна до 10:3 след нови две грешки на разложчани. „Червените" заиграха по-спокойно и втората техническа пауза дойде при 16:8 в тяхна полза след успешна атака през центъра на Ники Николов. Преднината нарасна още при 18:9 след грешка на Светослав Гоцев при мрежата и прекъсване за Мирослав Живков и Пирин. Армейците запазиха разликата си до 22:12, след което без проблеми спечелиха гейма с 25:13 след грешка в атака на Костадин Гаджанов от Пирин.

Третата среща от серията е в четвъртък (25 март) от 17:30 часа в Разлог. Играе се до 3 победи от 5 мача.

ЦСКА - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:1 (17:25, 29:27, 25:20, 25:13)
ЦСКА: Николай Иванов, Филип Мейо, Николай Николов, Теодор Тодоров, Петър Атанасов, Ивайло Стефанов - Даниел Пеев-либеро (Георги Манчев)
Старши-треньор: Александър Попов
ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ: Николай Пенчев, Светослав Гоцев, Станислав Петков, Франсиско Сотелдо, Костадин Гаджанов, Йордан Желязков - Атанас Митрев-либеро (Георги Елчинов, Добромир Димитров, Александър Горбатков)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Източник: Sportal