Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Рефер посече "Беласица" с дузпа
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:06 / 23.03.2010Коментари (0)151
©
Дузпа за поражението на "Беласица" с 0:1 срещу лидера "Малеш" взриви скандал между петричани и санданския рефер Иван Бабанов на терена в Ново Делчево, където домакинстват микревци заради ремонта на техния стадион. Арбитърът от курортния град посочи бялата точка в 80-та мин. за игра с ръка на бранител от гостуващия тим и капитанът на домакините Георги Жежев изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар, донесъл поредните 3 точки за отбора му.

Комитите възнегодуваха бурно срещу съдийското решение и обвиниха Бабанов в пристрастия към съперника. Тимът на Иван Златински загуби още в 10-та мин. лидера си Васил Чергов, който напусна принудително заради контузия. Бяло-червените умело затваряха подстъпите към вратата си и на свой ред на няколко пъти обстрелваха предимно с далечни шутове Б. Стоянов, който в последните минути с отлични намеси предотврати изравняването. Избраниците на Пламен Мицански проспаха първото полувреме и сами си направиха труден мача. Дебютна пролетна поява на игрището на травмирания Лъчезар Дафков направи разликата между двата състава след почивката.

Ветеранът подхранваше с прецизни пасове съотборниците си в предни позиции, но Ташев, Жежев и В. Стоянов не бяха точни в завършващата фаза. От 65-та мин. "Малеш" игра с човек по-малко, след като М. Бачев си изкара два жълти картона и отиде преждевременно под душа. Освен Дафков след продължителен престой в лазарета започна да вработва острието Топалов. Двубоя пропусна травмираният голаджия Деян Постоловски.

"МАЛЕШ": Б. Стоянов, Кепов, Сандев, Атанасов, В. Стоянов, М. Станков /60-Дафков/, М. Бачев, Саватов /46-Симеонов/, Ташев, Жежев, М. Георгиев /75-Топалов/.
"БЕЛАСИЦА": Тилев, Михайлов, Хр. Петрунов, Харизанов, З. Стойков, Янкулов, Ст. Стойков, Атанасов, К. Заков, Стоименов /50-Славков/, Чергов /10-Панчев/.

Източник: в. "Струма"