Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Пирин изпусна Черно море в 93-та минута
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:40 / 21.04.2010Коментари (0)171
© Impact Press Group
Черно море се спаси от първа загуба у дома от близо две години. Варненци стигнаха до изравнителен гол в последните секунди от даденото 4-минутно продължение след 90-ата с попадение на Божилов. Така мачът на Черно море срещу Пирин от 26-ия кръг в "А" група на варненския стадион "Тича" завърши 1:1.

Отборът на Стефан Грозданов първи вкара гол в мача. Попадението от дузпа реализира Зоран Златковски в 30-ата минута. Наказателният удар беше отсъден от рефера Ивайло Бозев, след като вратарят на домакините Илко Пиргов спъна в наказателното поле откъсналия се сам срещу него Даниел Младенов.

Домакините започнаха по-настървено срещата и в първите 15 минути пропуснаха да открият резултата. Отлични изяви имаше и вратарят на благоевградчани Макенджиев, който спаси всички опасни положения. Постепенно гостите овладяха натиска на Черно море и се настаниха по-трайно в съперниковото наказателно поле. Така се стигна до 29-ата минута, когато след отлична атака на Пирин вратарят Илко Пиргов спъна Даниел Младенов в наказателното поле. След попадението гостите от Благоевград бяха пълни господари на терена и само късметът спаси Черно море от второ попадение във вратата им.

През втората част на терена за Черно море се появи Юруков, който доста съживи играта на домакините. Той беше в основата на най-опасните положения пред вратата на гостите от Благоевград. Опитите на варненци да стигнат до гол обаче удряха на камък до последните секунди, когато защитата на Пирин се пропука и допусна изравнително попадение. Най-съобразителен в меллето пред вратата на Макенджиев се оказа Божилов, който търкулна топката в мрежата. Най-чистото положение за втори гол в полза на гостите беше в 74-ата минута, когато трима нападатели на благоевградчани не успяха да се справят с един защитник на Черно море и да поразят за втори път вратата на Илко Пиргов.

СТАТИСТИКА:

ЧЕРНО МОРЕ - ПИРИН 1:1 (0:1)

0:1 Зоран Златковски 30
1:1 Божилов 93

ЧЕРНО МОРЕ: 26. Пиргов, 5. Домакинов, 6. Дяков, 25. Александров, 28. Маркес (46-Юруков), 10. Димов (59-Колев), 4. Бачев, 90. Николов (67-Ратников), 3. Адемар, 14. Божилов, 7. Стоянов
Резерви: 1. Илчев, 20. Лазаров, 84. Колибали, 77. Юруков, 11. Колев, 18. Аврамов, 27. Ратников
Треньор: Велизар Попов

ПИРИН: 12. Макенджиев, 2. Дюлгеров, 27. Митревски, 6. Георгиев, 26. Попев, 23. Молдованов (85-Михов), 14. Сандански (89-Кацимерски), 10. Паланков, 17. Младенов, 7. Златковски (58-Калоян Стоянов), 20. Коцев
Резерви: 22. Ганев, 3. Михов, 16. Кацимерски, 18. Якимов, 11. Воденичаров, 19. К. Стоянов, Симов
Треньор: Стефан Грозданов

Жълти картони: Илко Пиргов (Черно море); Георгиев, Младенов (Пирин)

Съдия: Ивайло Бозев, с помощници Петър Таръловски, Мартин Маргаритов

Стадион: "Тича", Варна