Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
"Велбъжд" (Кюстендил) и "Миньор" (Бобов дол) не се победиха, 1:1
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 22:29 / 08.05.2010Коментари (0)166
©
В отложен мач от 23-я кръг на първенството в Югозападна "В" група отборът на"Велбъжд" (Кюстендил) отново не постигна успех и вече 9-ти пореден мач е без победа. На стадион "Осогово" тимът посрещна втория в класирането "Миньор" (Бобов дол), а двубоят завърши 1:1.

Въпреки домакинският натиск, гостите първи можеха да открият резултата. За спъване в наказателното поле на Иво Паргов от страна на Адриян Бачовски главният рефер отсъди дузпа в 20-та минута.

Зад топката застана Любомир Величков ,който 10-на минути по-рано уцели гредата. Този път мерникът му тотално изневери и той изпрати топката на 10-на метра над напречната греда.

В края на първото полувреме атаките на кюстендилци дадоха резултат. В 42-та минута Велизар Мирчев завърши успешно триходова атака и изведе "Велбъжд" напред. В 61-та домакините можеха да удвоят преднината си, но Радостин Джугански изведен очи в очи срещу вратаря на "Миньор" би топката точно в него.

Само 6 минути  по-късно гостите стигнаха до равенството.
Въпреки че стражът Кирил Кирилов на два пъти се намеси блестящо, при третия удар бе преодолян не без помощта на своите колеги в отбрана, които така и не съумяха да изчистят топката и Христо Габаров я прати за 1:1.

Така "Велбъжд" остана на предпоследното 18-то място с 29 точки, а "Миньор" е на 2-ро с 68 точки.

Източник: football24