Спортните новини: Днес (2) | Вчера (4)
Дубълът на "орлетата" би с 3:1 Сливен
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:17 / 10.05.2010Коментари (0)71
©
С категоричното 3:1 се наложи дублиращият отбора на Пирин днес, побеждавайки гостите от Сливен в мач играл се тази сутрин на базата в  Рилци. Орлетата имаха преимущество през целия мач и заслужено стигнаха до  победата, която можеше да бъде и по изразителна.  Головете в мача бяха дело на Молдованов, а Златковски се отчете с две попадения, съобщават от пресслужбата на отбора.

Пиринци започнаха в състав Ганев, Иван Михов, Искрев, Молдованов, Илиев, Кацимерски, Златковски, Стоянов, Якимов, Костов и Георгиев.  През втората част влязоха още Христов, Карачанаков и Баханов.

Мачът започна с таиск на орлетата, като Стоянов и Костов бяха близо до гола.

В 10 минута резултата вече бе открит, след като Молдованов бе най-съобразителен при едно центриране от корнер и простреля вратаря с глава.

Зелените си помислиха, че лесно ще вземат мача, но пък гостите не се предадоха и дори създадоха няколко опасни ситуации, а в 31 минута дори успяха да изравнят чрез Балездров.

Втората част отново започна с натиск на орлетата, като в 48 минута Златковски бе изведен сам срещу вратаря на Сливен и майсторски мушна топката покрай него.

Отново Златковски бе най-съобразителен в 77 минута, след като проби от ляво, разпиля защитата на Сливен и отбеляза ефектен трети гол.

До края на срещата мачът се доиграваше, като в самия край играчът на сливналии Чонгарски си изпроси втори жълт картон и бе заслужено изгонен.