Спортните новини: Днес (2) | Вчера (4)
Разлог взе златото на републиканското по волейбол
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:19 / 14.05.2010Коментари (0)122
© Blagoevgrad24.bg
Учениците от ПГ ТХТ „Никола Стойчев" гр. Разлог спечелиха Републиканското първенство по волейбол за юноши, което се проведе в Търговище. До републиканските финали достигнаха 10 отбора след зоналните и областните първенства, съобщават от общината.

Безапелационната победа за момчетата от Разлог дойде след 3:2 гейма срещу отбора от Пловдив. Възпитаниците на Иван Пенджаков поведоха 2:0 гейма, след което пловдивския тим бързо изравни резултата. Заслужено третият гейм бе спечелен от разложките момчетата.
До финала учениците от ПГ ТХТ „Никола Стойчев" гр. Разлог стигнаха с шест безапелационни победи, без нито един загубен гейм. Напълно заслужено те взеха купата и златните медали от републиканското първенство. За най-добър играч на първенството бе опреден десетокласника Петър Ненков. До високото признание се стигна след като Ненков показа изключително класна игра.
„Отборът е много задружен и има много добра подготовка и дисциплина. Горд съм от победата им. Разлог е известен с традициите си във волейбола. Навсякъде ни познават и дори се страхуват от нашите момчетата.", коментира Иван Пенджаков треньор на волейболния отбор към ПГ ТХТ „Никола Стойчев" гр. Разлог. На разложкия тим му предстои участие на световните игри по волейбол за юноши.