Спортните новини: Днес (2) | Вчера (4)
Пирин "реанимира" Славия в Благоевград
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 20:11 / 21.08.2010Коментари (0)131
©
В много напрегнат и двуостър мач Славия би Пирин с 2:0 в Благоевград, предаде репортер на Blagoevgrad24.bg. Орлетата започнаха с традиционния домакински натиск и в първите десетина минути пресираха отбора на Славия из целия терен, но се видя, че защитата и дефанзивната линия е добре организирана и умело се справяше с атаките. Второто полувреме гостите започнаха по-напористо и отправиха взор към вратата на "орлетата". Така се стигна до 57 мин. когато в нарушение срещу Илия Илиев бе отсъдена дузпа в полза на Славия. Наказателния удар бе изпълнен от Николай Божов и така "белите" поведоха с 1:0. След получения гол играта на Пирин се накъса нямаше смислени и игрови идеи в  средата на терена.

Видя се че липсва остър нападател който да всява смут в противниковата защита. Възпитаниците на Емил Велев се успокоиха започнаха тактически да разиграват топката и да изчакват нов удобен момент за гол. Така логично се стигна до 65 минута след пас на Галин Иванов, който не сгреши за 2:0. Домакините до края се опитаха да променят изхода на срещата, но се стигна само до едно спорно положение с претенции за дузпа. Въпреки, че останаха съмнения за игра с ръка свирката на рефера остана безмълвна. Тока дойде края на мача и след показаната игра загубата на Пирин е логична. Могат да се потърсят причини с многото кадрови проблеми пред треньора Боздански но е факт, че днес играта на отбора не спореше.