Спортните новини: Днес (2) | Вчера (4)
Банско с трудна победа над Етър
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 15:11 / 29.08.2010Коментари (0)133
©
Отборът на Банско се наложи с 2:1 над Етър и се изравни с Пирин (ГД) и Чавдар (БС) на второто място в класирането на Западната "Б" група. Двубоят на стадион "Свети Петър" бе изключително интересен, като гостите можеха да си тръгнат и с точка от Банско. В 22-ата минута Кушев бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но не успя да реализира. Малко по-късно и Аврионов изтърва отлична възможност. В крайна сметка през първата част гол не падна.

Не стояха така нещата през втората част, когато времето се захлади. Това даде сили на двата отбора и те сътвориха доста добри неща. В 54-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Калайджиев изпълни майсторски пряк свободен удар и прати топката под сглобката на вратата на Етър за 1:0. Само 4 минути по-късно отново той вкара много красив гол.  Бившият играч на Пирин (ГД) стреля неспасяемо от 25 метра от движение и удвои.

След гола Етър взе инициативата и бързо се върна в мача. В 65-ата минута Гайдаров центрира отдясно и Кушев от около 8 метра с удар с глава върна. До края гостите от Велико Търново можеха да стигнат и до изравнителен гол, но нямаха късмет.

В 80-ата минута удар на Гайдаров среща гредата, а секунди след това силен изстрел на Кушев накара вратарят да вади топката изпод гредата в корнер.

Източник: football24