Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
В зрелищен мач "орлетата" разкъсаха "Миньор"
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 23:08 / 28.01.2011Коментари (0)320
© Blagoevgrad24.bg
зрелищен и приятен за гледане мач, както и при екстремно ниски температури, но и голям интерес от страна публика, футболистите на ПФК Пирин победиха Миньор от Перник с 4:3 на стадиона в село Мурсалево съобщават от пресслужбата на клуба. Момчетата на Костадин Ангелов държаха превъзходството в по-голямата част от мача и заслужено се поздравиха с успех след като двама от футболистите дошли на проби през седмицата успяха да се разпишат. За Пирин точни бяха Якимов, Груевски, Кацимерски и Зехиров.

Орлите започнаха в състав Аршинков, Башлиев, Наков, Коемджиев, Дюлгеров, Жуниор, Бенгюзов, Якимов, Иванов, Савченко и Душан Стойков. Последните двама са на проби и по-късно днес или утре ще стане ясно дали ще продължат да се готвят с отбора. През втората част влязоха в игра Митев, Михов, Ризов, Кацимерски, Костадинов, Груевски, Зехиров, Кирилов, Вакадинов и Златанов, като двамата нападатели Зехиров и Груевски също са на проби.

Пиринци откриха резултата първи в 17 минута на мача, когато Якимов се освободи перфектно от защитата на Миньор и с хубав прехвърлящ удар отбеляза.

До края на полувремето зелените имаха няколко чудесни условия за контраатаки, но грешки в последния пас не довеждаха до стрелкови положения.

Втората част се разрази съшинската голеада, като двата отбора си отбеляза общо шест гола.

Миньор успя да изравни в 58 минута чрез Цветков, който се възползва от грешка в отбраната при едно статично положение.

В 62 минута зелените отново поведоха в резултата, като Груевски бе най-съобразителен след създало се меле в наказателното поле на перничани.

Няколко минути по-късно Кацимерски отбеляза хубав гол засичайки центрирана топка във вратата на миньорци за 3:1.

Чуковете върнаха още едно попадение в 82 минута чрез Петков, а минути преди това от игра бе изгонен Стойчев, който удари футболист на Пирин без топка.

В 88 минута Зехиров отбеляза четвърто попадение, след красиво попадение останал сам срещу вратаря.

В самия край на срещата перничани върнаха още един гол, като отново попадение бе доста ефектно и дело на Стоянов.

Следващата седмица футболистите на Пирин ще изиграят още три контроли, като съперници ще бъдат Септември Симитли във вторник, Пирин Гоце Делчев в петък и Видима-Раковски в събота. Началните часове на срещите ще бъдат 14:30, като стадионите ще бъдат допълнително уточнени спрямо метеорологичните условия в региона.