Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Пирин смаза Септември (Симитли) с 4:0 за 25 минути
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:15 / 02.02.2011Коментари (0)162
© Blagoevgrad24.bg
При любопитно голям интерес за делничен ден, футболистите на "Пирин" не оставиха никакъв шанс на домакина си "Септември" Симитли и ги победиха с разгромното 0:4. При нулево равенство през първите 45 минути, орлетата се развихриха и нанизаха 4 гола за 25 минути, съобщават от пресслужбата на клуба.
Костадин Ангелов заложи на следния състав през първото полувреме: Аршинков, Дюлгеров, Михов, Макенджиев, Башлиев, Кацимерски, Жуниор, Карачанаков, Чорбаджийски, Костов, Пасков. В края на първото полувреме и в началото на второто влязоха резервите: Иванов, Малев, Митев, Ризов, Коемдживе, Митревски, Костадинов, Наков, Якимов, Стойков, Зехиров, Орачев, Златанов, Вакадинов.

Първите 45 минути преминаха скучно за близо 500-те зрители, като въпреки това, благоевградчани изглеждаха по-опасни в атака, но и двата отбора не сътвориха нищо смислено.

С влизането на основните футболисти на "Пирин" през втората част, зелено-белите получиха тотално преимущество.

Първи, възможност да отбележи, получи Александър Якимов, но ударът му бе избит от бранителя на Симитли Църваришки в корнер. При последвалото центриране, Митревски се оказа най-съобразителен в наказателното поле и в 68 минута, благоевградчани поведоха в резултата.

Следващите 15 минути последваха няколко образцови контраатаки, като футболистите на "Пирин" успяха да вкарат още 3 гола. Зехиров бе точен в 73 минута, останал сам срещу вратаря. Няколко минути по-късно Наков повтори упражнението. В 87 минута Якимов успяда навърже трима бранители на симитличани и подаде топката на Веско Стойков, който от близо не сгреши.

Това бе първата от трите контроли за "Пирин" тази седмица. Следващата е в петък срещу "Пирин" в Гоце Делчев, а последната е в събота срещу "Видима-Раковски". И двата двубоя ще са с начален час 14,30 ч, като мачът със севлиевци е предвиден да се изиграе на стадион "Христо Ботев".