Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Младите "орлета" обърнаха "акулите" от 0:2 до 3:2
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 17:40 / 21.03.2011Коментари (0)167
© Blagoevgrad24.bg
В доста здрав и зрелищен двубой, юношите на ПФК Пирин, състезаващи се в елитната група под 19, победиха връстниците си от Черноморец Бургас с 3:2, след като на полувремето губеха с 0:2, съобщават от пресслужбата на клуба. Пиринци бяха подсилени с две попълнения от мъжете- Калоян Стоянов и Александър Якимов, които не взеха участие в двубоя срещу Славия в събота.

Зелените започнаха доста злощастно мача, като допуснаха две идентични попадения след ъглови удари, съответно в 24 и 29 минута, като голмайстор бе левият бек на гостите Георги Кръстев. През втората част "орлите" се разиграха и  само в рамките на 5 минути обърнаха резултата в своя полза.

В 59 минута Стоянов се извиси след центриране от фаул и с глава прати топката в горния десен ъгъл. Две минути по-късно пък уникален гол заби Текмеджиев, който от около 20 метра разстреля вратаря на гостите и така увенча добрата си игра в целия двубой.

Минута по-късно зелените вече водеха в резултата, като в едно меле пред наказателното поле влезлият като резерва Григоров се оказа най-съобразителен и мушна топката във вратата за 3:2.