Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Пирин на полуфинал срещу ЛукОйл
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:55 / 06.04.2011Коментари (0)176
© Blagoevgrad24.bg
Волейболистите на Пирин Балканстрой се класираха за полуфиналните плейофи в Суперлигата. Възпитаниците на треньора Мирослав Живков обърнаха и победиха като гости КВК Габрово с 3:2 (21:25, 20:25, 25:16, 25:19, 15:5) във втори мач от 1/4-финалите, игран снощи пред около 900 зрители в зала "Орловец" в Габрово. По този начин разложани спечелиха серията с 2-0 победи и на полуфиналите ще срещнат настоящия вицешампион ЛукОйл-Нефтохимик, който отстрани Монтана също с 2-0 победи,

След равностойното начало КВК Габрово дръпна със 7:5 след атака на Стоян Вулджев и грешка на разпределителя на Пирин Константин Митев, а техническата пауза дойде при 8:6 след бърза атака през центъра на Георги Михов. Гостите изравниха при 8:8, но габровци веднага си върнаха преднината си при 11:8 след сервис в аут на Митев и блокади на Мартин Палийски и капитана Христо Запрянов. Въпреки тайм-аута на Мирослав Живков, разликата нарасна до 15:10 след успешна атака на Венцислав Георгиев и блокада на Георги Михов. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:12 за домакините след сервис в аут на Йордан Желязков. Преднината на КВК Габрово отново набъбна при 21:15 след атака в аут на Желязков. Разложани намалиха при 23:21 след аут на Венци Георгиев и ас на влезлия като резерва Добромир Димитров. В крайна сметка КВК Габрово спечели гейма с 25:21 след блокада на Георгиев и атака в аут на Николай Пенчев, който също влезе като резерва.

Възпитаниците на Димитър Божилов бързо поведоха в началото на втората част с 3:0 след две атаки на Христо Запрянов и ас на Георги Михов, което накара Пирин да вземат тайм-аут. Това даде резултат и гостите намалиха на 5:4 след два блока на Светослав Гоцев. Техническата пауза дойде при 8:6 за габровските волейболисти след сервис в аут на Валентин Димов от Пирин. Двата отбора продължиха напълно равностойно до 16:14 след сервис в аут на Ники Пенчев. Разликата леко нарасна при 19:16 след аут на Пенчев и тайм-аут за Мирослав Живков. Въпреки това резултата стана 22:16 след две успешни атаки на Христо Запрянов. Габровци спокойно затвориха гейма при 25:20 в своя полза след атака от втора линия в аут на Благовест Катранджиев.

Третият гейм тръгна напълно равностойно до 5:5, след което гостите от Разлог дръпнаха с 8:5 след три грешки на габровци. Разликата леко набъбна при 10:6 след контра на Костадин Гаджанов и тайм-аут за КВК Габрово. Независимо от това последваха контра блок-аут на Катранджиев и блокада на Гаджанов и 12:6. До втората техническа пауза резултата стана 16:8 след грешка от сервис на габровския разпределител Николай Кичуков. Постепенно домакините намалиха до 19:14 след блокада и контра на Георги Михов. Прекъсването, което поиска Мирослав Живков, даде резултат и Пирин отново увеличи преднината си при 22:15 след атака на Костадин Гаджанов, след което спечели гейма с 25:16 след негова блокада.

Разложани продължиха със силната си игра и в началото на четвъртата част като поведоха до първата техническа пауза с 8:5 след блок-аут на Ники Пенчев. Постепенно разликата набъбна до 14:7 след два аса на разпределителя Константин Митев нов блок на Гаджанов. Прекъсването, което взе наставникът на габровци Митко Божилов, даде ефект и домакините намалиха до 14:12 след силна игра на влезлия като резерва Георги Лазаров и капитана Христо Запрянов. Въпреки това техническата пауза дойде при 16:12 за Пирин след блокада на Валентин Димов, след което резултата стана 18:12 след поредна блокада на Гаджанов и ас на капитана Благовест Катранджиев. Пирин запази преднината си до 21:15, след което без проблеми спечели гейма с 25:19 след атака в аут на влезлия като резерва за домакините Калин Димитров, с което вкараха мача в тай-брейк.

Петият решителен гейм започна отлично за гостите, които дръпнаха с 2:0 след два блок-аута на Катранджиев и Димов. Размяната на полетата дойде при 8:4 за Пирин след грешка в атака на Стоян Вулджев от домакините и блокада на Светослав Гоцев. Разликата нарасна до 12:5 след нови два блока на Гоцев и един на Катранджиев. В крайна сметка Пирин спечели с 15:5 след нови две блокади и грешка на Христо Запрянов от КВК Габрово, а с това и мача с 3:2.

Най-резултатни за победителите бяха Костадин Гаджанов (8 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) и Валентин Димов (2 блока, 39% ефективност в атака, 50% позитивно и 50% перфектно посрещане) с по 15 точки, а Светослав Гоцев добави 14 точки за успеха, включително невероятните 9 блока и 56% ефективност в атака. За тима на КВК Габрово капитанът Христо Запрянов завърши с 16 точки (1 блок, 1 ас, 50% ефективност в атака, 55% позитивно и 31% перфектно посрещане).

КВК ГАБРОВО - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 2:3 (25:21, 25:20, 16:25, 19:25, 5:15)
КВК ГАБРОВО: Мартин Палийски 6, Христо Запрянов 16, Стоян Вулджев 8, Георги Михов 11, Николай Кичуков 1, Венцислав Георгиев 8 - Атанас Митев-либеро (Георги Лазаров 5, Теодор Бодуров, Калин Димитров 4, Тиаго Хьофелман, Илиян Георгиев)
Старши-треньор: Димитър Божилов
ПИРИН: Йордан Желязков 5, Светослав Гоцев 14, Константин Митев 9, Благовест Катранджиев 12, Костадин Гаджанов 15, Валентин Димов 15 - Петър Каракашев-либеро (Николай Пенчев 9, Добромир Димитров 1)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Източник: Sport1