Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Манолев загуби от Фейенорд
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:50 / 24.04.2011Коментари (0)62
©
Действащият шампион на Холандия Твенте на Николай Михайлов е все по-близо до дублиране на своята титла, след като днес основният му конкурент за златото ПСВ Айндховен допусна грешна, а може би и фатална стъпка при гостуването си на Фейенорд.

С българския национал Станислав Манолев в своите редици, "филипсите" претърпяха поражение с 1:3, месеци след като нанесоха историческо поражение с 10:0 над този си съперник. Манолев започна като титуляр за ПСВ, като в течение на двубоя бе декориран и с жълт картон. Почти цяло второ полувреме гостите играха и с човек по-малко, след като Енгелаар бе изгонен от игра в 53.

По този начин, само два кръга преди края на шампионата в Ередивизи, ПСВ изостава на три точки зад лидера Твенте, който вчера спечели с 2:1 гостуването си на АДО Ден Хааг. В следващия кръг лидерът едва ли ще има проблеми при домакинството си на аутсайдера Вилем II, докато ПСВ няма право на грешка срещу Витес у дома.

Двубоят стартира лошо за "филипсите" от самото му начало, след като Виналдум даде аванс на Фейенорд след 27 минути игра. В 53' Енгелаар остави своя отбор с човек по-малко на терена, което и още повече утежни задачата на ПСВ в срещата.

Въпреки това обаче, в 60' "филипсите" стигнаха до изравняване, когато Тойвонен върна надеждите на гостите за задължителен успех в срещата. Устремът на ПСВ обаче бе секнат само три минути по-късно, когато отново Виналдум изведе домакините напред - 2:1.

Източник: Sport1