Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Полицайка от Кения взе първото злато на световното по атлетика
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 00:45 / 28.08.2011Коментари (0)133
© Ройтерс
Една Киплагат финишира първа в маратона на световното първенство по лека атлетика в Дегу и спечели първия златен медал. 31-годишната кенийка, която работи като полицай, остави зад себе си сънародничките си Приска Джепту и Шарън Чероп, за да спечели първата си световна титла с време 2.28:43 ч.

Джепту остана на 17 сек зад победителката и се задоволи със среброто, докато Чероп едва удържа етиопката Аберу Кедебе за бронза, с което си осигури първи подиум в маратона на световни първенства. За първи път в историята на шампионатите първите три на подиума са от една държава.

Киплагат, която остана трета на тазгодишния маратон в Лондон, но пък спечели този в Ню Йорк миналата година, беше спъната от Чероп в един момент, след като първите четири атлетки се бяха отделили на върха на колоната. След това Чероп й помогна, а инцидентът все пак не успя да повлияе на темпото на фаворитката и тя стигна до успеха.

Източник: Стандарт Нюз