Академик Благоевград тръгна успешно новия сезон в А група
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 08:59 / 22.10.2012Коментари (0)151
© bgbasket.com
Академик Благоевград тръгна успешно в новия сезон в мъжката А група. В спортната зала на Югозападния университет тимът надигра трудно Видабаскет у дома с 83-69. Успехът бе изкован в последната част, когато благоевградчани направиха силна серия, а всичко това видя и президентът на БФБ Георги Глушков, който бе гост на ректора доц. д-р Иван Мирчев. Мачът пък бе дебют като старши треньор за наставника на домакините Божидар Гьорев. В следващия кръг Академик е домакин на съименника си от Пловдив, а Видабаскет посреща Дунав 2007.

Домакините започнаха добре двубоя и вкараха първите 7 точки в него, а за момент преднината на благоевградчани стана и двуцифрена. Във втората част стигна и до цели 16 точки, но гостите се върнаха в мача с добра защита и серия от 13-2, като на почивката Академик водеше с 42-37. В третата част Видабаскет успя да излезе напред за първи път в мача, а след края й имаше аванс от 4 точки. Решителна за успеха на домакините бе серия от 14-0 в средата на последната четвърт. Тя направи разликата 11 точки и до края бе задържана.

Домакините имаха сериозно предимство в борбата след почивката, като хванаха 12 в повече, а общо бяха 43 срещу 29. Това успя да компенсира грешките, които бяха с 6 в повече за домакините.

Най-резултатен за домакините бе Никола Трайков с 27 точки, а хвана и 8 борби. Антонио Илиев също се включи силно с 25 и 7, а по 8 точки вкараха Георги Станков и Александър Христов.

За гостите от Видин Бойко Пангаров приключи с 28 точки и 7 борби, а Теодор Киров направи дабъл дабъл с 14 и 10.

Източник: bgbasket.com