Благоевградският Пирин стартира успешно във Висшата лига
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:04 / 29.10.2012Коментари (0)155
©
Отборът на Пирин Хайстер-ЛТУ спечели първия си официален мач като представител на Благоевград. Преместилият се от София тим започна участието си в новия сезон на Висшата лига при мъжете директно от втория кръг с чиста победа над гостуващия Септември Про Синема (София) - 3:0 (25:15, 25:12, 26:24).

В първите два гейма надмощието на домакините беше пълно и те постигнаха разгромни резултати. В третия обаче гостите от Септември поеха инициативата и водеха в резултата почти през целия гейм. Все пак в края на частта Пирин не само успя да догони своя съперник, но и да постигне драматичен обрат за крайното 26:24.

Докато за благоевградчани това са първите три точки в първенството, софиянци имат две загуби и все още са без точка. В третия кръг на 3 ноември Пирин гостува на Добруджа 07 (Добрич), а Септември почива.