Академик Благоевград с трета победа в А група
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:00 / 12.11.2012Коментари (0)159
© bgbasket.com
Отборът надви Тракийския университет като домакин
Академик Благоевград записа третата си победа за сезона в мъжката А група, след като се наложи над Тракийския университет като домакин с 69-58. Баскетболистите на Божидар Гьорев водиха през цялата среща и логично стигнаха до победата. Те имат и една загуба до момента, докато старозагорци са с по 2 победи и поражения.

Добро начало на срещата от 7-0 изведе домакините напред и те поддържаха аванс през цялата първа част за 18-10. Равностойни втори 10 минути запазиха статуквото, а много силна трета част на домакините на практика реши мача в тяхна полза, след като поведоха с 18 точки. Гостите спечелиха последната десетка, но това не се отрази на крайния изход от мача.

Процентите за стрелба и на двата отбора бяха ниски, но домакините имаха леко предимство. Разликата дойде и от по-добрата борба на Академик - 45-34, а също така отборът отне повече топки и предизвика повече грешки на съперника, отколкото извърши.

Никола Трайков записа дабъл дабъл от 21 точки и 13 борби за победителите. Пламен Дончев добави 15 плюс 6, а с 10 точки и по 6 борби и асистенции се отчете Александър Христов.

За гостите Васил Александров записа 17 точки и 9 борби, а с 9 и 6 завърши Евгени Иванов.

В следващия кръг благоевградчани гостуват на Дунав 2007, а Тракийският университет посреща Академик Пловдив.

Източник: bgbasket.com