Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Академик Благоевград загуби университетско дерби
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:46 / 25.02.2013Коментари (0)212
©
Академик Благоевград отстъпи с 61:70 гостуването си на Тракийският университе в университетско дерби на мъжката А група. В следващия кръг тракийците ще гостуват на Академик Пловдив, а Академик Благоевград ще приеме Дунав 2007.

Домакините тръгнаха по-добре и поведоха с 13-2 в началото. След първата част разликата падна до 7 точки, но със серия от 8-0 за старт на втората тя стигна до 15. След това благоевградчани започнаха да намаляват и в третата част дори изравниха при 39-39. Тогава домакините отговориха с 8 поредни точки и отново се откъснаха напред, а в последната част удържаха съперника и стигнаха до важната победа.

Най-резултатен за победата на домакините стана Васил Александров с 22 точки. Мартин Раднев добави 15 и 8 борби, а дабъл дабъл от 11 точки и 17 борби имаше Ростислав Алексов.

За гостите Антонио Илиев завърши със 17 точки, а дабъл дабъл от 16 и 10 борби имаше Райко Дундалов.