Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Пирин загуби в Дупница
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 18:18 / 10.03.2013Коментари (0)514
©
Неприятна загуба инкасираха футболистите на ОФК "Пирин", които загубиха с 1:0 от "Марек". С тази загуба разликата в класирането стана цели девет точки в полза да дупничани, а с победата си като гост на "Чепинец" и "Витоша" Бистрица дръпна със седем точки пред благоевградчани.

Зелените започнаха срещата по-добре от домакините, като опитаха да установят натиск, но атаките им не се получаваха. Орлетата могат да имат сериозни претенции за една неотсъдена дузпа в 29-та минута, когато Пашкулев фаулира Калайджиев, но Таско Тасков остана безмълвен. Крилото на Пирин стреля и от разстояние на няколко пъти, но неточно. Домакините разчитаха основно на центрирания от статични положения, но рядко създаваха опасности. Второто полувреме започна доста нервно, като и двата отбора се вкопчиха в здрава битка, а от това пострада играта, която постоянно се накъсваше.

Футболистите на "Марек" продължиха да разчитат на центрирания и това се увенча с успех, след като една балонна топка попадна в Янчев, който от легнало положение отбеляза победното попадение. До края на мача гостите се хвърлиха в атака, но това не доведе до изравнителното попадение, а Райков си изкара червен картон, за професионален фаул срещу откъсващ се нападател.

Грозни сцени се разиграха след края на двубоя, когато фенове на двата отбора се сбиха сериозно, в следствие на което бяха арестувани трима привърженици на зелено-белите. Вина за това има най-вече охранителната фирма ангажирана с опазването на реда на стадион "Бончук".