Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Пирин се разправи с Рилски Спортист в Самоков
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:33 / 29.04.2013Коментари (0)499
©
Футболистите на ОФК Пирин нанесоха разгром на домакина си "Рилски Спортист", побеждавайки с категоричното 0:4.

Пиринци не изпуснаха инициативата в двубоя през целия мач, като не оставиха никакви съмнения кой е по-класния отбор в срещата.

Зелените поведоха още в третата минута с гол на Костов, който засече отлично центриране от корнер. В 29-та минута отново Костов бе точен, след като стреля точно покрай плонжа на вратаря на спортистите.

През първата част възможности да отбележат имаха още Благов, Николов и Анев, но ударите им бяха неточни.

Първото и единствено положение за цялата среща от страна на самоковци беше в 39-та минута, когато Киров стреля неточно покрай вратата.

Втората част започна отново с натиск на орлетата. В 52-та минута Николов завърши отлична контра и направи резултата класически.

В 60-та минута Костов направи рядко срещан пропуск, след като от няколко метра стреля покрай вратата лишавайки се от хеттрик. Той бе заменен малко по-късно от направилия официален дебют за Пирин юноша Васил Мадолев.

В 75-та минута братя Васеви направиха прекрасна атака, която по-големия Андреас завърши, фиксирайки крайното 0:4.

В края на мача главния рефер на срещата Младен Пенев отсъди пресилена дузпа за "Рилски Спортист", която обаче бе спасена от Стоян Васев.

Следващата среща на зелените е в сряда, когато от 18:00 орлетата се изправят срещу "Витоша" Бистрица на стадион "Христо Ботев".