Пирин с чиста победа и вече четири точки на върха
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:49 / 04.11.2013Коментари (0)687
©
Футболистите на ОФК Пирин извоюваха, макар и трудно, чиста победа над втория във временното класиране на В югозападната футболна група отбор на Сливнишки герой. Орлетата победиха с 2:0, като могат да съжаляват, че не отбеляза повече попадения.

През първата част пиринци владееха повече топката и водеха играта, но трудно достигаха до голови положения. Гостите се защитавах компактно и сигурно и рядко допускаха футболисти в зелено на позиции за изстрел.

Въпреки това, домакините създадоха няколко положения, като в повечето участие имаше Златинов. В деветата минута Туджаров бе изведен добре зад гърба на защитата, но прехвърлящият му удар мина над вратата. Гостите отговориха с добра възможност за Апеанинг, но Бахтарлиев внимаваше и улови топката.

Пиринци поведоха в резултата в 39-та минута, след прекрасно изпълнен фаул на Златинов, чи
йто удар бе отбит от вратаря Милев, а Георгиев довкара топката за 1:0.

Втората част отново започна с по-добра игра на зелените, а Тасев стреля опасно още в 46-та минута.

В 60-та минута дойде най-чистото положение за Пирин, след като Стойков подаде на Златинов по голлинията, но деветката на зелените не успя да засече кълбото във вратата. Пет минути по-късно Златинов стреля опасно, но над гредата.

Гостите пък създадоха своето положение в 70-та минута, но Иванов не успя да преодолее Бахтарлиев, който майсторски спаси останал очи в очи с нападателя.

Орлетата решиха мача в 84-та минута, като дежурният си гол отбеляза Златинов, след премерен и техничен удар. До края на срещата благоевградчани не изпуснаха инициативата и не оставиха пече шансове за гостите, поздравявайки се с минималната победа.