Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Академик Благоевград спечели дербито на А група
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:44 / 27.01.2014Коментари (0)303
©
Фантастична трета четвърт донесе победата на Академик Благоевград в дербито на кръга от А група, със 79-70 срещу Академик Пловдив. Така двата отбора са с равен брой победи и загуби - по 7 и 3.

След равностойна първа част, във втората гостите от Пловдив успяха да вземат крехка преднина от 4-7 точки. На почивката след тройка на Ставрев, резултатът бе 35-42. Серия от 12-0 в третата част обаче обърна всичко, и Академик Благоевград не само поведе, но и дръпна с 11 точки в нейния край. Домакините контролираха мача и в последната четвъртина дори увеличи преднината си до 17 точки. Финалният опит на Академик Пловдив доведе крайния резултат до по-скромната разлика от девет.

За победата Антонио Илиев вкара 17 точки и добави 13 борби, 16 точки и 6 асистенции добави Ники Маринов, а 12 точки и 10 борби записа Никола Трайков. 15 точки отбеляза и Пламен Дончев. С 25 точки, и 5 от 8 от тройката, се записа Христо Господинов за Академик Пловдив.