Попев спаси Пирин от загуба срещу Берое
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 22:24 / 24.04.2016Коментари (0)424
© ПФК Берое
"Берое" изпусна да победи "Пирин" като гост. В 48-ата минута Елиаш откри за "зелените" с глава. Гостите водеха до 88-ата минута когато обаче Юлиян Попев изравни. Десет минути преди края на редовното време "Берое" остана с човек по-малко след като Неманя Милисавлевич си изпроси два жълти картона по неразумен начин при смяната си с бавене на играта.

"Берое" влезе в срещата като трети в класирането с актив от 42 точки, с три повече от "Славия" и с мач по-малко от "белите". "Пирин" бе осми с 21 точки, с три повече от последният в класирането "Монтана".

Във втората минута бърза атака по фланга на Тони Тасев, завърши с центриране в наказателното поле. Там обаче защитата на "Берое" се справи и Венцислав Василев успя да избие.

В 5-ата минута Емин Ахмед отне добре в средата на терена и пусна прострелно подаване на скорост към наказателното поле за Спас Делев. Красимир Костов обаче внимаваше, излезе напред и улови.

В 9-ата минута след центриране от корнер за "Пирин" Тони Тасев стреля от дъгата пред наказателното поле, но защитата на "Берое" изби.

Спас Делев навлезе навътре към ъгъла на наказателното поле в 15-ата минута и стреля добре по диагонал, но Красимир Костов се намеси блестящо и изчисти в корнер.

След центриране в наказателното поле на "Пирин" след корнер в 19-ата минута, Красимир Костов не се намеси по най-добрия начин при разбъркването, но защитата пред него успя да се справи и изчисти.

В 22-ата минута Тони Тасев центрира по земя от дясно към малкото наказателно поле, където Благой Макенджиев успя да избие топката преди Мартин Тошев да стигне до нея и да отправи удар. Домакините претендират за дузпа, такава обаче няма, тъй като вратарят на "Берое" игра с топката преди съприкосновението с Тошев.

Три минути след това Александър Дюлгерпв центрира, играч на домакините свали с глава към точката за изпълнение на дузпа, където Александър Башлиев пробва да отправи удар, но бе неточен.

В 28-ата минута при центриране в наказателното поле където след карамбол между доста играчи Александър Дюлгеров достигна до топката зад Благой Макенджиев и пробва да я насочи във вратата, но перфектно се намеси Веселин Пенев, който изчисти от гол линията.

Минута след това Мартин Тошев изведе добре Александър Башлиев, който стреля, но покрай целта.

В 31-ата минута Спас Делев прати топката в стената от пряк свободен удар на 25 метра леко в ляво по атаката на "Берое".

В 34-ата минута Тодор Траянов стреля от дъгата пред наказателното поле, но прати топката далеч над целта.

Пет минути след това Тони Тасев стреля директно от пряк свободен удар от дъгата пред наказателното поле, но Благой Макенджиев се намеси блестящо и изби перфектно насочената под гредата топка.

В 42-ата минута след въздушен сблъсък Стилиян Николов и Том сблъскаха главите си. Бразилецът остана да лежи на терена и бе заменен принудително.

В последната минута на редовното време Тони Тасев центрира в наказателното поле, където Благой Макенджиев излезе сигурно и улови.

В добавеното време след центриране от корнер на Димитър Благов в наказателното поле Александър Башлиев засече с глава, но топката мина на сантиметри покрай целта.

Само три минути след началото на втората част след центриране от корнер Елиаш засече с глава, но прати топлата в напречната греда. Кълбото се отби и попадна отново в бразилеца, който този път го довкара в мрежата за 0:1.

В 59-ата минута Тони Тасев центрира от пряк свободен удар, но Благой Макенджиев улови с вещина.

Три минути след това Атанас Зехиров стреля отлично, но Красимир Костов се намеси перфектно и предотврати втори гол за "Берое".

В 68-ата минута добро извеждащо подаване на Тони Тасев към Мартин Тошев, който пробва диагонален удар, но кълбото мина на сантиметри от далечната греда и излиза в аут.

Пет минути по-късно Даниел Генов претендираше за дузпа след борба тяло в тяло в наказателното поле с Емин Ахмед, но съдията не се подведе.

В 78-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на "Берое" където Тони Тасев свали с глава за Мартин Тошев, който стреля по земя, но Макенджиев бе безгрешен и спаси.

"Берое" остана с човек по-малко десет минути преди края на мача когато Неманя Милисавлевич си изпроси неразумно два жълти картона в рамките на минута за бавене на играта при излизането когато трябваше да бъде заменен от Исмаил Иса.

В 82-ата минута Стилиян Николов бе оставен напълно непокрит в наказателното поле и стреля по диагонал по земя, но кълбото мина на сантиметри покрай целта.

Три минути след това при центриране от пряк свободен удар на Спас Делев в наказателното поле, топката бе насочена добре към вратата от Елиаш с глава, но Красимир Костов успя да изчисти добре преди топката да влезе в мрежата.

В 88-ата минута топката бе центрирана от пряк свободен удар в наказателното поле където Юлиян Попев бе изпуснат от влезлия като резерва секунди по-рано принудително за Емин Ахмед Владимир Зафиров и с глава изравни резултата.

В петминутното добавено време двата отбора не успяха да стигнат до краен успех.

В следващият, 31-ви, кръг "Берое" приема "Славия" идната събота 30 април от 17:45 часа.

"Пирин" (Благоевград) - "Берое" (Стара Загора) 1:1
голмайстори: 0:1 Елиаш 48′, 1:1 Юлиян Попев 88′

"Пирин": 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 5. Александър Дюлгеров, 18. Юлиян Попев (к), 14. Стилиян Николов, 24. Антон Костадинов (65′ - 8. Даниел Генов), 6. Костадин Дяков, 23. Тодор Траянов (83′ - 16. Венцислав Бенгюзов), 7. Тони Тасев, 15. Димитър Благов (73′ - 28. Маркиньош), 10. Мартин Тошев

"Берое": 22. Благой Макенджиев - 13. Емин Ахмед (87′ - 3. Владимир Зафиров, ), 28. Венцислав Василев, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев (к) - 70. Том, 18. Атанас Зехиров - 11. Неманя Милисавлевич, 14. Георги Божилов, 77. Спас Делев (86′ - 10. Исмаил Иса) - 9. Станислав Костов;

жълти картони: Антон Костадинов (43′ - груб фаул), Даниел Генов (66′ - груб фаул) ["Пирин"]; Венцислав Василев (38′ - груб фаул), Веселин Пенев (75′ - груб фаул), Неманя Милисавлевич (79′ - бавене на играта), Неманя Милисавлевич (80′ - бавене на играта), Станислав Костов (90'+2′ - груб фаул) ["Берое"]

червени картони: Неманя Милисавлевич (80′ - втори жълт картон) ["Берое"]

главен съдия: Ангел Баялцалиев (София)